STGWA30H65DFB
STMicroelectronics
Producto No:
STGWA30H65DFB
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
TO-247 Long Leads
Descripción:
IGBT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 30A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 140 ns
Switching Energy 382µJ (on), 293µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 60 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 46ns/146ns
Supplier Device Package TO-247 Long Leads
Current - Collector Pulsed (Icm) 120 A
Series HB
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 30A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 149 nC
Power - Max 260 W