Hogar / Single IGBTs / STGWA30H65DFB2
minImg
STGWA30H65DFB2
STMicroelectronics
Producto No:
STGWA30H65DFB2
TO-247 Long Leads
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DISCRETE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 30A, 6.8Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 115 ns
Switching Energy 270µJ (on), 310µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 50 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 18.4ns/71ns
Supplier Device Package TO-247 Long Leads
Current - Collector Pulsed (Icm) 90 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 30A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 90 nC
Power - Max 167 W