Hogar / Single IGBTs / STGWA50H65DFB2
minImg
STGWA50H65DFB2
STMicroelectronics
Producto No:
STGWA50H65DFB2
Paquete:
TO-247 Long Leads
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DISCRETE
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 50A, 4.7Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 92 ns
Switching Energy 910µJ (on), 580µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 86 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 28ns/115ns
Supplier Device Package TO-247 Long Leads
Current - Collector Pulsed (Icm) 150 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 50A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 151 nC
Power - Max 272 W