Hogar / Single IGBTs / STGWA50HP65FB2
minImg
STGWA50HP65FB2
STMicroelectronics
Producto No:
STGWA50HP65FB2
Descripción:
TRENCH GATE FIELD-STOP, 650 V, 5
En stock : 582
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 50A, 4.7Ohm, 15V
Input Type Standard
Reverse Recovery Time (trr) 140 ns
Switching Energy 580µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 86 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C -/115ns
Supplier Device Package TO-247 Long Leads
Current - Collector Pulsed (Icm) 150 A
Series HB2
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 50A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 151 nC
Power - Max 272 W