STGWA50IH65DF
STMicroelectronics
Producto No:
STGWA50IH65DF
Descripción:
TRENCH GATE FIELD-STOP IGBT 650
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 50A, 22Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 284µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 100 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C -/260ns
Supplier Device Package TO-247 Long Leads
Current - Collector Pulsed (Icm) 150 A
Series IH
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2V @ 15V, 50A
Package / Case TO-247-3
Gate Charge 158 nC
Power - Max 300 W