STGWT60H65FB
STMicroelectronics
Producto No:
STGWT60H65FB
Paquete:
TO-3P
Descripción:
IGBT 650V 80A 375W TO3P-3L
En stock : 393
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 60A, 5Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 1.09mJ (on), 626µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 80 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 51ns/160ns
Supplier Device Package TO-3P
Current - Collector Pulsed (Icm) 240 A
Series -
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.3V @ 15V, 60A
Package / Case TO-3P-3, SC-65-3
Gate Charge 306 nC
Power - Max 375 W