STH130N10F3-2
STMicroelectronics
Producto No:
STH130N10F3-2
Paquete:
H2Pak-2
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 120A H2PAK-2
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3305 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 57 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 9.3mOhm @ 60A, 10V
Supplier Device Package H2Pak-2
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series STripFET™ III
Power Dissipation (Max) 250W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V