STH210N75F6-2
STMicroelectronics
Producto No:
STH210N75F6-2
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
H2Pak-2
Descripción:
MOSFET N-CH 75V 180A H2PAK-2
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 11800 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 171 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.8mOhm @ 90A, 10V
Supplier Device Package H2Pak-2
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 75 V
Series DeepGATE™, STripFET™ VI
Power Dissipation (Max) 300W (Tc)
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 180A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V