STL20NM20N
STMicroelectronics
Producto No:
STL20NM20N
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
PowerFlat™ (5x6)
Descripción:
MOSFET N-CH 200V 20A POWERFLAT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 800 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 50 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 105mOhm @ 10A, 10V
Supplier Device Package PowerFlat™ (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 200 V
Series MDmesh™ II
Power Dissipation (Max) 80W (Tc)
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 20A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V