STL75N3LLZH5
STMicroelectronics
Producto No:
STL75N3LLZH5
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 75A POWERFLAT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1510 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 11.8 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 6.1mOhm @ 9.5A, 10V
Supplier Device Package PowerFlat™ (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series STripFET™ V
Power Dissipation (Max) 60W (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 75A (Tc)
Vgs (Max) ±18V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V