STL75N8LF6
STMicroelectronics
Producto No:
STL75N8LF6
PowerFlat™ (5x6)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 80V 75A POWERFLAT
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6895 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 125 nC @ 4.5 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 7.4mOhm @ 9A, 10V
Supplier Device Package PowerFlat™ (5x6)
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 80 V
Series DeepGATE™, STripFET™ VI
Power Dissipation (Max) 80W (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 75A (Tc)
Vgs (Max) +21V, -16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 5V, 10V