STP120N10F4
STMicroelectronics
Producto No:
STP120N10F4
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
TO-220
Descripción:
MOSFET N-CH 100V TO-220
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs -
Supplier Device Package TO-220
Vgs(th) (Max) @ Id -
Series -
Power Dissipation (Max) 300W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology -
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V