STP45NF3LL
STMicroelectronics
Producto No:
STP45NF3LL
Descripción:
MOSFET N-CH 30V 45A TO220AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 800 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 17 nC @ 5 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 18mOhm @ 22.5A, 10V
Supplier Device Package TO-220
Vgs(th) (Max) @ Id 1V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Series STripFET™ II
Power Dissipation (Max) 70W (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 45A (Tc)
Vgs (Max) ±16V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V