STP80N450K6
STMicroelectronics
Producto No:
STP80N450K6
Paquete:
TO-220
Descripción:
N-CHANNEL 800 V, 400 MOHM TYP.,
En stock : 481
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 700 pF @ 400 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 17.3 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 450mOhm @ 5A, 10V
Supplier Device Package TO-220
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 100µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 800 V
Series ECOPACK®
Power Dissipation (Max) 100W (Tc)
Package / Case TO-220-3
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 10A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V