STPS1150AFN
STMicroelectronics
Producto No:
STPS1150AFN
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
SMAflat
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 150V 1A SMAFLAT
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SMAflat
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 150 V
Series ECOPACK®2
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 820 mV @ 1 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 1A