STPS1H100AFN
STMicroelectronics
Producto No:
STPS1H100AFN
Paquete:
SMAflat Notch
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMAFLAT
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMAflat Notch
Current - Reverse Leakage @ Vr 4 µA @ 100 V
Series -
Package / Case DO-221AC, SMA Flat Leads
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 770 mV @ 1 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 1A