STPS1H100AY
STMicroelectronics
Producto No:
STPS1H100AY
Paquete:
SMA (DO-214AC)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 1A SMA
En stock : 27071
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Product Status Active
Supplier Device Package SMA (DO-214AC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 4 µA @ 100 V
Series Q Automotive
Package / Case DO-214AC, SMA
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 770 mV @ 1 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 1A