STPS20H100CFP
STMicroelectronics
Producto No:
STPS20H100CFP
Paquete:
TO-220FP
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO220F
En stock : 1953
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220FP
Current - Reverse Leakage @ Vr 4.5 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 770 mV @ 10 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)