Hogar / Single Diodes / STPS20M100SG-TR
minImg
STPS20M100SG-TR
STMicroelectronics
Producto No:
STPS20M100SG-TR
Paquete:
D2PAK
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 20A D2PAK
En stock : 3596
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D2PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 40 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 850 mV @ 20 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 20A