STPS2H100UY
STMicroelectronics
Producto No:
STPS2H100UY
Paquete:
SMB
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SMB
En stock : 66786
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 100 V
Series Q Automotive
Package / Case DO-214AA, SMB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 790 mV @ 2 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 2A