STPS2H100ZFY
STMicroelectronics
Producto No:
STPS2H100ZFY
Paquete:
SOD-123F
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 2A SOD123F
En stock : 15497
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SOD-123F
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101, ECOPACK®2
Package / Case SOD-123F
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 960 mV @ 4 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 2A