Hogar / Single Diodes / STPS30170DJF-TR
minImg
STPS30170DJF-TR
STMicroelectronics
Producto No:
STPS30170DJF-TR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
PowerFlat™ (5x6)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 170V 30A PWRFLAT
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PowerFlat™ (5x6)
Current - Reverse Leakage @ Vr 15 µA @ 170 V
Series -
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 950 mV @ 30 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 170 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 30A