Hogar / Diode Arrays / STPS30L45CG-TR
minImg
STPS30L45CG-TR
STMicroelectronics
Producto No:
STPS30L45CG-TR
Paquete:
D2PAK
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK
En stock : 790
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D2PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 400 µA @ 45 V
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 550 mV @ 15 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)