STPS30M100SFP
STMicroelectronics
Producto No:
STPS30M100SFP
Paquete:
TO-220FPAB
Descripción:
DIODE SCHOTT 100V 30A TO220FPAB
En stock : 2684
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220FPAB
Current - Reverse Leakage @ Vr 175 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 30 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 30A