STPS30M120STN
STMicroelectronics
Producto No:
STPS30M120STN
Paquete:
TO-220AB Narrow Leads
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE SCHOTT 120V 30A TO220AB
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-220AB Narrow Leads
Current - Reverse Leakage @ Vr 345 µA @ 120 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 30 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 30A