STPS3L60UY
STMicroelectronics
Producto No:
STPS3L60UY
Paquete:
SMB
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 60V 3A SMB
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SMB
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 µA @ 60 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case DO-214AA, SMB
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 620 mV @ 3 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 3A