Hogar / Diode Arrays / STPS41H100CGY-TR
minImg
STPS41H100CGY-TR
STMicroelectronics
Producto No:
STPS41H100CGY-TR
Paquete:
D²PAK
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V D2PAK
En stock : 11579
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D²PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 800 mV @ 20 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C