STPS41H100CTY
STMicroelectronics
Producto No:
STPS41H100CTY
Paquete:
TO-220
Descripción:
DIODE SCHOTTKY TO220AB
En stock : 1010
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 670 mV @ 20 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C