STPS4S200UFN
STMicroelectronics
Producto No:
STPS4S200UFN
Paquete:
SMBflat Notch
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 200V 4A SMBFLAT
En stock : 9327
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMBflat Notch
Current - Reverse Leakage @ Vr 5 mA @ 200 V
Series ECOPACK®2
Package / Case DO-221AA, SMB Flat Leads
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 870 mV @ 4 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 4A