Hogar / Single Diodes / STPS5H100BY-TR
minImg
STPS5H100BY-TR
STMicroelectronics
Producto No:
STPS5H100BY-TR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
DPAK
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 5A DPAK
En stock : 4433
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 3.5 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 730 mV @ 5 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 5A