STPS5H100SF
STMicroelectronics
Producto No:
STPS5H100SF
Paquete:
TO-277A (SMPC)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 100V 5A TO277A
En stock : 11860
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-277A (SMPC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 8 µA @ 100 V
Series ECOPACK®2
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 5A