STPS5L25B-TR
STMicroelectronics
Producto No:
STPS5L25B-TR
Paquete:
DPAK
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 25V 5A DPAK
En stock : 7041
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Product Status Active
Supplier Device Package DPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 350 µA @ 25 V
Series -
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 470 mV @ 5 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 25 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 5A