STPS5L60
STMicroelectronics
Producto No:
STPS5L60
Paquete:
DO-201AD
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 60V 5A DO201AD
En stock : 6197
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package DO-201AD
Current - Reverse Leakage @ Vr 220 µA @ 60 V
Series -
Package / Case DO-201AD, Axial
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 520 mV @ 5 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Cut Tape (CT)
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 5A