STPS5L60SY
STMicroelectronics
Producto No:
STPS5L60SY
Paquete:
SMC
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 60V 5A SMC
En stock : 13038
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Product Status Active
Supplier Device Package SMC
Current - Reverse Leakage @ Vr 220 µA @ 60 V
Series Q Automotive
Package / Case DO-214AB, SMC
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 520 mV @ 5 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 5A