STPS5L60UFN
STMicroelectronics
Producto No:
STPS5L60UFN
Paquete:
SMBflat Notch
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 60V 5A SMBFLAT
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMBflat Notch
Current - Reverse Leakage @ Vr 220 µA @ 60 V
Series -
Package / Case DO-221AA, SMB Flat Leads
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 520 mV @ 5 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 150°C
Current - Average Rectified (Io) 5A