STPS61H100CW
STMicroelectronics
Producto No:
STPS61H100CW
Paquete:
TO-247-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO247
En stock : 200
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-247-3
Current - Reverse Leakage @ Vr 16 µA @ 100 V
Series -
Package / Case TO-247-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 790 mV @ 30 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 30A
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)