STPS61L45CT
STMicroelectronics
Producto No:
STPS61L45CT
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO220AB
En stock : 582
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.5 mA @ 45 V
Series -
Package / Case TO-220-3
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 560 mV @ 30 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 30A
Operating Temperature - Junction 150°C (Max)