Hogar / Single Diodes / STPST10H100SBYTR
minImg
STPST10H100SBYTR
STMicroelectronics
Producto No:
STPST10H100SBYTR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
D-PAK (TO-252)
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
AUTOMOTIVE 100 V, 10 A, DPAK POW
En stock : 2500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D-PAK (TO-252)
Current - Reverse Leakage @ Vr 26 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 715 mV @ 10 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10A