STPST10H100SF
STMicroelectronics
Producto No:
STPST10H100SF
Paquete:
TO-277A (SMPC)
Descripción:
100 V, 10 A PSMC POWER SCHOTTKY
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Product Status Active
Supplier Device Package TO-277A (SMPC)
Current - Reverse Leakage @ Vr 26 µA @ 100 V
Series ECOPACK®2
Package / Case TO-277, 3-PowerDFN
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 700 mV @ 10 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10A