STQ3N45K3-AP
STMicroelectronics
Producto No:
STQ3N45K3-AP
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
TO-92-3
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 450V 600MA TO92-3
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 150 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 6 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 3.8Ohm @ 500mA, 10V
Supplier Device Package TO-92-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 50µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 450 V
Series SuperMESH3™
Power Dissipation (Max) 3W (Tc)
Package / Case TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 600mA (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V