Hogar / Single Diodes / STTH15RQ06GY-TR
minImg
STTH15RQ06GY-TR
STMicroelectronics
Producto No:
STTH15RQ06GY-TR
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
D²PAK
Descripción:
DIODE GEN PURP 600V 15A D2PAK
En stock : 39
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D²PAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 20 µA @ 600 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.95 V @ 15 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 15A