STTH200R04TV1
STMicroelectronics
Producto No:
STTH200R04TV1
Fabricante:
STMicroelectronics
Paquete:
ISOTOP®
Descripción:
DIODE MODULE 400V 100A ISOTOP
En stock : 100
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 100 ns
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Supplier Device Package ISOTOP®
Current - Reverse Leakage @ Vr 80 µA @ 400 V
Series -
Package / Case ISOTOP
Technology Standard
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.35 V @ 100 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 400 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 100A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C