Hogar / Single Diodes / STTH30R02DJF-TR
minImg
STTH30R02DJF-TR
STMicroelectronics
Producto No:
STTH30R02DJF-TR
Paquete:
PowerFlat™ (5x6)
Descripción:
DIODE GP 200V 30A POWERFLAT
En stock : 27085
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 50 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package PowerFlat™ (5x6)
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 200 V
Series -
Package / Case 8-PowerVDFN
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.15 V @ 30 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 30A