Hogar / Single Diodes / STTH30RQ06G2-TR
minImg
STTH30RQ06G2-TR
STMicroelectronics
Producto No:
STTH30RQ06G2-TR
Paquete:
D2PAK HV
Descripción:
DIODE GEN PURP 600V 30A D2PAK HV
En stock : 950
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 55 ns
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package D2PAK HV
Current - Reverse Leakage @ Vr 40 µA @ 600 V
Series ECOPACK®2
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Standard
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 2.95 V @ 30 A
Mfr STMicroelectronics
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 600 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Current - Average Rectified (Io) 30A