STW29NK50ZD
STMicroelectronics
Producto No:
STW29NK50ZD
Descripción:
MOSFET N-CH 500V 29A TO247-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 6450 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 200 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 130mOhm @ 14.5A, 10V
Supplier Device Package TO-247-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 150µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Series SuperMESH™
Power Dissipation (Max) 350W (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 29A (Tc)
Vgs (Max) ±30V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V