STW43NM50N
STMicroelectronics
Producto No:
STW43NM50N
Paquete:
TO-247-3
Descripción:
MOSFET N-CH 500V 37A TO247-3
Guía del usuario
Operating Temperature 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4200 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 140 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 85mOhm @ 18.5A, 10V
Supplier Device Package TO-247-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Series MDmesh™ II
Power Dissipation (Max) 255W (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 37A (Tc)
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V