STW48N60M2
STMicroelectronics
Producto No:
STW48N60M2
Paquete:
TO-247
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
N-channel 600 V, 60 mOhm typ., 4
En stock : 12000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 600
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 3060 pF @ 100 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 70 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 70mOhm @ 21A, 10V
Supplier Device Package TO-247
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 600 V
Series -
Power Dissipation (Max) 300W (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 42A (Tc)
Vgs (Max) ±25V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V