STW70N10F4
STMicroelectronics
Producto No:
STW70N10F4
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 65A TO247-3
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 5800 pF @ 25 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 85 nC @ 10 V
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Rds On (Max) @ Id, Vgs 19.5mOhm @ 30A, 10V
Supplier Device Package TO-247-3
Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series DeepGATE™, STripFET™
Power Dissipation (Max) 150W (Tc)
Mfr STMicroelectronics
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 65A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V