SUD09P10-195-GE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUD09P10-195-GE3
Descripción:
MOSFET P-CH 100V 8.8A TO252
En stock : 37932
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
FET Feature -
FET Type P-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1055 pF @ 50 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 34.8 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 195mOhm @ 3.6A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 32.1W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 8.8A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V