SUD35N10-26P-BE3
Vishay Siliconix
Producto No:
SUD35N10-26P-BE3
TO-252AA
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
MOSFET N-CH 100V 12A/35A DPAK
En stock : 1898
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
FET Feature -
FET Type N-Channel
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2000 pF @ 12 V
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 47 nC @ 10 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Max) @ Id, Vgs 26mOhm @ 12A, 10V
Supplier Device Package TO-252AA
Vgs(th) (Max) @ Id 4.4V @ 250µA
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Series TrenchFET®
Power Dissipation (Max) 8.3W (Ta), 83W (Tc)
Mfr Vishay Siliconix
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 12A (Ta), 35A (Tc)
Vgs (Max) ±20V
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 7V, 10V